The Float no. 5, December 2010

Artikkel_Float_5_2010_www

Mohni saare elanikud

Harro Puusild - Nädal nr. 31 - 05.08.2010

"Sadam otsib meremeest" on 9. augustil külas Mohni saare ainsatel püsielanikel, saarevaht Matil ja tema kaasal Leal.


Loe veel

Meremehed

Harro Puusild - Nädal nr. 27 - 08.07.2010

"Sadam otsib meremeest" juhid Urmas Vaino ja Anatoli Tafitšuk
on sõitnud erinevate meresõidukitega, aga, reisimiseks eelistab Urmas autot ja Anatoli rongi.


Loe veel

Eestlased Soome sadamates

Harro Puusild - Nädal nr. 26 -01.07.2010

Möödunud suvel alustanud "Sadam otsib meremeest" teise hooaja avasaade viib meid Soome, Hamina sadamasse. "Haminal on Eestiga tihedad sidemed. See on umbes Viljandi suurune linn, kus toimub iga kahe aasta tagant sõbralaat," selgitab produtsent Tõnis Leht. Tegu on Soome ja Eesti ühislaadaga, mis korraldatakse üle aasta vaheldumisi siin- ja sealpool Soome lahte.


Loe veel

Anatoli Tafitšuk, mitme näoga äraostmatu

Priit Pullerits

«Erisaatest» tuntuks saanud ukraina juurtega entusiastliku noorreporteri – tegelikult näitleja – esiletõus on käinud nii kiiresti, et ta ei saa ise ka täpselt aru, kuhu ta on sattunud ja kes ta tegelikult on.


Loe veel

Emotsionaalne meelelahutaja Urmas Vaino

Stina Eilsen

Hunt Kriimsilma kombel mitmeid ameteid pidanud ETV saadete «Sadam otsib meremeest» ja «Tööotsija» juhis Urmas Vainos (35) tekitab sõna «puhkus» stressi.
Äsja Aegna saarelt uue telesaate võtetelt saabunud ajakirjanik Urmas Vaino on hoolimata töisest suvest endale pruuni jume hankinud. Emotsionaalne, jutukas, heatujuline – nende sõnadega võiks iseloomustada «Erisaatega» tuntust kogunud meest ka kaadritaguses elus. «Mul on olnud õnn teha neid asju, mida olen tahtnud ja mõelnud,» leiab Vaino ise.


Loe veel

Urmas Vaino: Kõik tööd on ise minu juurde tulnud

Erika Klaats - Maaleht TeRa -16.07 2009

Viimasel ajal teleekraanil saatejuhina jõuliselt ilma teinud Urmas Vainot näeb suvel juhtimas kaht saatesarja, sügisest aga saab temast üks “Terevisiooni” vedajaid.

* * *

Urmas Vaino, kuidagi äkki on teist väga nõutud saatejuht saanud.


Loe veel

Sadamaotsijad veetsid väheste elanikega saarel tegusa võttepäeva

Ragnar Teeveer

Postimees käis sarja «Sadam otsib meremeest» võttegrupiga
Pakri saartel ning kiikas Eesti Televisiooni suvise lustliku meresaate valmimise köögipoolele.

ETV seitsmeosalises suvesarjas «Sadam otsib meremeest» külastavad Urmas Vaino ja Anatoli Tafitšuk põnevaid sadamaid ja väikseid saari nii kodumaal kui ka põhjanaabrite juures. Suve jooksul uurivad saatejuhid välja huvitavamad seigad paikade ajaloost ja teevad tutvust kohaliku rahvaga.


Loe veel

Vainol ja Tafitšukil suvine saatesari valmis

Maria Rähn - Naisteleht nr.28 -10.07 2009

Urmas Vainot (35) ja Anatoli Tafitšukki (24) teatakse põhiliselt ETV huumorisaatest "Erisaade", aga sel suvel tulevad nad juba järgmisest nädalast alates ekraanile hoopis uue lustliku meresaatega "Sadam otsib meremeest".
Tandem astub saadete jooksul maale enam kui kümnel saarel ja sadamas nii Eestis kui Soomes. Igas sadamas katsetatakse erinevaid meresõiduvahendeid, tiritakse päevavalgele hämmastavad ajalooseigad ja trügitakse uksest sisse ümbruskonna kõige värvikamatele tegelastele


Loe veel

Urmas Vaino sõidab Hiiumaale kogu perega lehmapiima jooma

Minu puhkuseplaan on väga lihtne. Ootan juuli lõppu ja sõidan siis perega Hiiumaale ära.
Midagi erilist me saarele tegema ei lähe. Leidsime sealt ühe kena väikese talukoha, mida mõistliku hinna eest välja üüritakse. Talu asub mereranna lähedal, loodetavasti hoiab meri ka natuke sooja, sest kindlasti tahaksime ujuma minna.


Loe veel

Viimsi Vallavalitsus
Nelgi tee 1
Viimsi alevik
74001 Harju maakond